FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Artykuły >  Podróż kamperem z Warszawy do Włoch

Artykuły

Podróż kamperem z Warszawy do Włoch

Od:
Redakcja 
Data:
8 października 2020, 17:19
Komentarzy:
Skomentuj pierwszy!
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 0.00
Luksusowe kempingi, włoska kawa, chorwackie wino

Dostępne w kategoriach

Czas 14 dni, 2800 kilometrów

Wypożyczalnia RODEO CAMPERS Warszawa

Luksusowe kempingi, włoska kawa, chorwackie wino

Tak w skrócie można opisać czternastodniowy wypad nad Adriatyk. Trasa dobra dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kamperami.

Podróż kamperem to przede wszystkim wolność. Można do pierwszego punktu dojechać "na raz", a można po drodze zwiedzać i jechać znacznie dłużej.

Wyjechaliśmy z Warszawy w sobotę popołudniu, do pierwszego celu docieramy rano. Camping Marina di Venezia to nasz dom na pierwszych pięć dni. Miejsce idealne pod wieloma względami, przede wszystkim doskonały kemping z wieloma atrakcjami. Lokalizacja nad samym morzem, do portu, z którego dostać się można do Wenecji jest półtora kilometra. 

Korzystamy z wszystkiego co oferuje okolica i pięć dni mija bardzo szybko, czas się zbierać i jechać dalej. 

Wenecja Wenecja

Następny punkt na naszej mapie to kamping Lanterna Premium Camping, Do przejechania mamy 220 kilometrów. Wyjeżdżamy rano bo po drodze zwiedzimy jeszcze Triest.

To miasto portowe osobiście najbardziej kojarzy się z kawą Illy. Miłośnikom kawy polecam firmowy sklep i kawiarnie zlokalizowaną w przemysłowej dzielnicy przy zakładach Illy. Najładniejszą częścią Triestu jest ścisłe centrum, warto zobaczyć plac Unità d'Italia, Roman Theatre of Trieste i kanał Rosso. 

Po zwiedzaniu ruszamy dalej przez Słowenię na kemping Lanterna. Chorwaci dbają o turystów stale podwyższając poziom oferowanych usług, najlepszym przykładem może byc właśnie Lanterna Premium Camping. Baseny z podgrzewaną wodą, restauracje, wieczorne koncerty, dostęp do morza. Po prostu wszystko, aby miło spędzić czas.

Wyprawa RODEO CAMPERS Wyprawa RODEO CAMPERS
Warto też zwiedzić okoliczne miasteczka Poreč, Novigrad i Vrsar, z którego można wybrać się na różne rejsy. Na przykład po Kanale Limskim lub na zachód słońca z delfinami.

Ruszamy dalej, tym razem niedaleko na kamping Polari, który jest oddalony o zaledwie 50 kilometrów. Po drodze mijamy kanał Limski, przejeżdżamy koło Rovinj, do którego dojedziemy później na rowerach.

Polari to trzygwiazdkowy kamping z basenami, placami zabaw, restauracjami, sklepami, dostępem do morza. Nas cieszy bliskość Rovinj, miasteczka które bardzo nam przypadło do gustu. Z kempingu wzdłuż wybrzeża w pół godziny można dostać się rowerem. Jeśli ktoś woli może popłynąć stateczkiem lub wybrać się na dłuższy spacer. 

Kamper RODEO Kamper RODEO
Nasza podróż powoli dobiega końca. Po drodze do Polski zwiedziliśmy jeszcze Wiedeń, Który jest w połowie drogi między Istrią, a Warszawą. Noc spędziliśmy na kempingu Neue Donau

Wskazówki:

W Czechach, Austrii i Słowenii obowiązują winiety, autostrady we Włoszech są płatne. Na kempingach, które odwiedziliśmy lepiej zrobić wcześniej rezerwacje. 

Wypożyczalnia kamperów RODEO: Warszawa ul. Radzymińska 210. Tel 22 353 99 99, 504 216 845


Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj