FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Artykuły >  Spring Camp Koninki

Artykuły

Spring Camp Koninki

Od:
Redakcja 
Data:
27 marca 2012, 10:18
Komentarzy:
Skomentuj pierwszy!
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 0.00

Dostępne w kategoriach

freeskiing  |  snow  |  sport

Od 16-go do 18-go marca trwał kurs freeskiingowy dla dzieci, zorganizowany przez Sebę Litnera i bliskiego Hiverowi – Janka Kastorego.

Oto ich relacja z tego wydarzenia.

Spring Camp Koninki Spring Camp Koninki
Cała inicjatywa narodziła się w trakcie tego sezonu, więc niestety nie wyglądało to jeszcze tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie campem z naprawdę prawdziwego zdarzenia!

Złożyło się tak, że wszystkie parki w okolicach Zakopanego były albo obstawione przez inne kursy albo przygotowywane do eventów. Na szczęście organizatorom udało się skontaktować odpowiednio wcześnie z Gravity Parkiem w Koninkach. Tutaj wielkie podziękowania dla chłopaków z ekipy Techrapms (BigUp Kondor!), zajmującej się owym snowparkiem, za przygotowanie nam przeszkód umożliwiających przeprowadzenie kursu, bez obaw o „plac zabaw". Jeszcze raz wielkie dzięki!

Spring Camp Koninki Spring Camp Koninki
Na kursie zjawiło się 17 dzieciaków z formacji DeSKI Fighters. Pogoda jak na zamówienie. Pełna lampa, choć temperatury były mocno ekstremalne jak na tego typu event( ok. 17 st.!). Riderzy katowali park w dwóch grupach: początkujący i ci bardziej zaawansowani. Pierwsza z nich, pod dowództwem Janka Kastorego, oswajała się z przeszkodami oraz małymi skoczniami. Zaprocentowało to pod koniec campu ładnymi straight air'ami, udanymi 180'tkami a także switch 180! Ostatniego dnia chłopcy bez żadnych oporów próbowali swoich sił na największej skoczni( respekt dla Henia!:D), wrzucając „jeden ósemki", którymi przykuwali uwagę wszystkich obecnych na stoku.

Spring Camp Koninki Spring Camp Koninki
Druga grupa, w siedmioosobowym składzie nie dała sobie dmuchać w „kaszę". Nie odpuścili żadnej przeszkody (za wyjątkiem snowboardowego pull jama). Już pierwszego dnia poszły 360'tki na hopkach, do których dokładaliśmy w kolejnych dniach stopniowo graby. Rur także nie oszczędziliśmy. Elan z Władkiem od razu próbowali swoich sił na streetowym railu, a wspólnie z resztą ekipy wrzucali ładne buttery i switch upy na boxie w środkowej sekcji parku. Za kreatywność i ekstra triki na przeszkodach, muszę wspomnieć też o Kubie Zinko. Gość udowodnił, że do jazdy na twin-tipach podstawą jest wyobraźnia. Tak trzymać! Na szczęście na kursie pojawiła się także jedna reprezentantka płci pięknej. Z początku Ada była nieco speszona ale z czasem rozwinęła skrzydła i bez żadnych oporów wrzucała na skoczniach 180'tki, nawet ze switch'a! Nie oszczędziła nawet dużej skoczni, na której z powodzeniem ćwiczyła sobie graby. Wysoka piątka dla Ciebie! Pokazałaś, że dziewczyny śmiało mogą łapać za freestyle'ówki! Długo możnaby tu pisać o wyczynach reszty ekipy. Nikt nie odpuszczał. Byli bardzo ambitni, Maciek, Max Michał(team M'n'M'n'M's ) w większej mierze upodobali sobie jibby, i z uśmiechami na twarzach do samiutkiego końca trenowali swoje ewolucje. Siadało różnie, ale przeszkody były wymagające. Nie zniechęcało ich to wcale!

Spring Camp Koninki Spring Camp Koninki
Kurs dobiegł końca. Po całym przedsięwzięciu, dziewczyny i chłopaki wrócili w swoje regiony cali i zdrowi, z bagażami nowych doświadczeń. Aż chce się powiedzieć 'Szkoda, że tak krótko'. Z pewnością będziemy mieli jednak okazję jeszcze pośmigać w przyszłości. Ja ze strony coach'ów chciałbym bardzo podziękować całej ekipie – było super! Mnóstwo dobrej zabawy, wzajemnego wsparcia między kursantami i ekstra atmosfera!

Mam nadzieje, że wam się równie podobało i widzimy się pewnie w przyszłym sezonie!
Na zakończenie edicik z ostatniego dnia kursu. Niestety nie każdemu siadł przejazd do kamery, nieważne, tak to zazwyczaj bywa. Następnym razem postaramy się już o to, by żadna sztuczka nie umknęła. Enjoy!


  Spring Camp Koninki Spring Camp Koninki
Spring Camp Koninki Spring Camp Koninki
Spring Camp Koninki Spring Camp Koninki


Powiązania

Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
Arczista

Dawn WallNajnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj