FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Artykuły >  KIA Soul Surfing Cup 2010 - Tour Ustka

Artykuły

KIA Soul Surfing Cup 2010 - Tour Ustka

Od:
Redakcja 
Data:
11 sierpnia 2010, 12:42
Komentarzy:
Skomentuj pierwszy!
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 0.00
Pogoda, która przez ostatni tydzień nie należała do najlepszych organizatorów swoją nagłą zmianą. Zamiast deszczu wszystkich uczestników Tour’u w Ustce przywitało piękne słońce i wysoka temperatura.

Dostępne w kategoriach

kiteboarding  |  sport  |  surf

Podczas KIA Soul Surfing Cup 2010 - Tour Ustka na plaży kłębiły się tłumy turystów gotowych do obejrzenia zmagań zawodników. Niestety, ta piękna pogoda nie była w stu procentach łaskawa - do rozegrania zawodów brakowało wiatru.

KIA Soul Surfing Cup 2010 - Tour Ustka KIA Soul Surfing Cup 2010 - Tour Ustka

Pierwszego dnia zawodów ( sobota ) wiatr utrzymywał się w granicy 6-11 węzłów, było to za mało by rozegrać pojedynczą eliminację, więc zamiast tego sędziowie postanowili przeprowadzić 30 minutowe Jam Session, podczas którego wszyscy zawodnicy pływają razem i prezentują swoje najtrudniejsze manewry. 10 minut po decyzji o zorganizowaniu Jam Session wiatr osłabł do 5 węzłów co uniemożliwiło przeprowadzenie tej konkurencji.

Policzek, policzek... Ustka 2010 Policzek, policzek... Ustka 2010

Zamiast tego zawodnicy mieli szansę wykazać się w konkurencji Wakeboarding, pokazując jakie triki potrafią zrobić płynąc na desce za skuterem. Każdy zawodnik miał jeden przejazd oraz prawo do jednej wywrotki, kolejna kończyła jego rundę. Triki jakie robili zawodnicy to w większości Surfacepassy oraz skoki z grabami, nie brakowało również spektakularnych wywrotek, na szczęście nie było żadnych urazów - każdy zawodnik musiał startować w kamizelce oraz kasku. Najlepszym z mężczyzn okazał się Tomasz Psujek, natomiast wśród kobiet wygrała Hanna Morozowska. Po tej konkurencji Zawodnicy mogli udać się na odpoczynek, by razem z ogranizatorami bawić się na wieczornym After Party w klubie Baya Beach gdzie zagrali DJ'e KIA Soul Surfing Cup - Benito, Manee i Ros.

KIA Soul Surfing Cup 2010 - Tour Ustka KIA Soul Surfing Cup 2010 - Tour Ustka

Następnego dnia, zawodnicy spotkali się o godzinie 10:00 na Skippers Meetingu, omawiając z Sędziami plan na najbliższe kilka godzin. Wiatr nadal nie dopisywał więc Sędziowie postanowili zorganizować konkurencje zastępcze - Kiterooming oraz Batut. Po zapisach, o godzinie 12:00 ruszyła konkurencja Batut. Zawodnicy wykonywali różne triki z barem, rotacje od 360 do Backflip'ów z przełożeniem baru za plecami. Widać było, że zawodnicy sporo ćwiczyli, bo poziom trików był znacznie wyższy niż na tegorocznych zawodach w Chałupach. W swoich kategoriach wygrali Michał Kmieć oraz Kasia Lange, którzy zaprezentowali najwięcej trudnych technicznie trików. Po konkurencji batut, nadszedł czas na zawody na Kiteroomingu. Tu również widać było poprawę kondycji Zawodników, którzy ostro ze sobą rywalizowali robiąc bardzo trudne manewry. Tę konkurencję wśród Pań wygrała również Kasia Lange a wśród mężczyzn Rafał Hoc, który urzekł sędziów stylem i power'em wykonywanych trików.

Najlepsi zawodnicy Kia Soul Surfing Cup 2010 Najlepsi zawodnicy Kia Soul Surfing Cup 2010

Mamy nadzieję że wszystkie triki, które zobaczyliśmy na Batucie i Kiteroomingu będziemy mieli również okazję zobaczyć na wodzie. Spotykamy się już w najbliższy weekend na kolejnej edycji zawodów KIA Soul Surfing Cup 2010 w Kołobrzegu! Chcemy podziękować wszystkim zawodnikom za przybycie oraz za świetną atmosferę i rywalizację. Aloha!

Najlepsi zawodnicy Kia Soul Surfing Cup 2010 Najlepsi zawodnicy Kia Soul Surfing Cup 2010

Wyniki KIA Soul Surfing Cup 2010 - Tour Ustka:

Konkurencja:

Wakeboarding Mężczyźni:

1.Tomasz Psujek
2.Michał Kmieć
3.Maciej Czernicki

Najlepsze zawodniczki Kia Soul Surfing Cup 2010 Najlepsze zawodniczki Kia Soul Surfing Cup 2010

Wakeboarding Kobiety:

1.Hanna Marozowska
2.Kasia Lange
3.Natalia Grabowska

Kiterooming Mężczyźni:

1.Rafał Hoc
2.Arek Kusalewicz
3.Daniel Witkowski

Kiterooming Kobiety:

1.Kasia Lange
2.Hanna Marozowska

Batut Mężczyni:

1.Michał Kmieć
2.Daniel Witkowski
3.Maciej Czernicki

Batut Kobiety:

1. Kasia Lange
2. Natalia Grabowska


Powiązania

Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj