FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Artykuły >  RED BULL X-ALPS – OPIS SPRZĘTU...

Artykuły

RED BULL X-ALPS – OPIS SPRZĘTU ZAWODNIKA

Od:
Redakcja 
Data:
12 czerwca 2013, 11:35
Komentarzy:
Skomentuj pierwszy!
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 0.00

Dostępne w kategoriach

ZAWODNIK: HONZA REJMANEK: USA

Uczestnicy wyścigu Red Bull X-Alps 2013 będą wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do latania i wspinaczki. Jeszcze 10 lat temu, gdy zawody odbywały się po raz pierwszy  każdy śmiałek dźwigał ze sobą ponad 20 kg, obecnie cały ekwipunek waży mniej niż 10 kg.

Oto elementy sprzętu, które będzie miał przy sobie uczestnik Red Bull X-Alps 2013 w trakcie wyścigu.  

(Kolejność opisu zdjęcia zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od lewego, górnego rogu).

ZDJĘCIE: © Cameron Baird _ Red Bull Content Pool

Wyposażenie zawodnika - Red Bull X-Alps Wyposażenie zawodnika - Red Bull X-Alps
Lotnia UP Trango XC2:

Magazyn Cross Country uznał Trango XC2 za jedno z najlepiej sprawdzających się skrzydeł sportowych. Charakteryzuje się ono specjalnym, cienkim olinowaniem. Skrzydło Honzy to wyjątkowa, lekka wersja XC2, stworzona specjalnie na potrzeby wyścigu.

Śpiwór biwakowy Black Diamond Twilight:

Ten wodoodporny, ale lekki śpiwór został zaprojektowany tak, aby umożliwić przetrwanie nocy na świeżym powietrzu. Wewnątrz niego zawodnicy upchną swoje lotnie tak, aby stworzyć idealny schron.

Osobisty GPS:

„Trzymam na swoim GPS zdjęcie swojego syna Martina, żeby nigdy nie zapominać, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze”– mówi Honza.

Pieps Global Finder:

To ratujące życie narzędzie nawigacyjne – w pełni funkcjonalny GPS, który dostarcza także informacji o pogodzie oraz pozwala na wysyłanie i otrzymywanie wiadomości tekstowych za pośrednictwem sieci satelitarnej – niezbędne w sytuacjach kryzysowych. www.pieps.com

GoPro Hero3:

Każdy zawodnik będzie miał ze sobą Hero3, aby zapewnić fanom możliwość śledzenia akcji na żywo
w Internecie. www.gopro.com 

Zestaw pierwszej pomocy:

Zawiera jodynę do dezynfekcji ran, sprzęt do oczyszczania wody oraz nici chirurgiczne na wypadek, gdyby Honza musiał sam założyć sobie szwy!

Kurtka Reebok RFD Tech Shell: (w prawym górnym rogu)

Każdy zawodnik otrzymuje kurtkę z kapturem typu shell, która jest wodoodporna i przepuszcza powietrze, dzięki czemu zapewnia zawodnikom ciepło i suchość podczas wędrówki przez Alpy. A co najlepsze, jest bardzo lekka
i kompaktowa. www.reebok.com

Reebok One Series Quest GTX: (czerwone obuwie sportowe)

Buty do pieszej wędrówki, które są wodoodporne, wytrzymałe i wygodne – niezbędne do pokonania wyznaczonego dystansu – 1031km. Wzmocnienie w środkowej części zapewnia stopie dodatkowe wsparcie, podczas gdy pięta znajduje się w pozycji umożliwiającej sprawny marsz.

Reebok One Series Sawcut GTX:

Zaraz po paralotni, najważniejszym elementem wyposażenia zawodników jest obuwie. Zachowanie stóp w dobrej formie i unikanie odcisków jest konieczne do utrzymania dobrej pozycji w rywalizacji. Ta para butów jest wodoodporna, przepuszcza powietrze i zapewnia wsparcie dla stóp w odpowiednich miejscach.

Pożywienie: (różne)

Zawodnicy mogą spalić nawet do 5 000 kalorii dziennie. Spożywanie odpowiedniej ilości pokarmów jest niezbędne do zachowania wysokiego poziomu energii oraz czujności umysłowej, koniecznej do szybkiego podejmowania decyzji w niebezpiecznych sytuacjach.

Zegarek Suunto Ambit2:

Ten zegarek jest niemal stworzony na zamówienie dla zawodników. Posiada GPS, wysokościomierz, kompas, informacje barometryczne oraz monitoring tętna. www.suunto.com

Uprząż i plecak Supair:

Kilku uczestników Red Bull X-Alps skorzysta z tej niezwykle nowoczesnej i wyjątkowo lekkiej konstrukcji o zwiększonej pojemności. Stworzono ją z materiałów znacznie lżejszych od tych, które wykorzystuje się  w innych modelach.


Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj