FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Artykuły >  Deeper Unplugged - wyprawa w nieznane

Artykuły

Deeper Unplugged - wyprawa w nieznane

Od:
alik 
Data:
10 września 2010, 13:05
Komentarzy:
1
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 5.00
Seria filmów Deeper Unplugged to podróż po świecie z najlepszymi snowboarderami freeridowymi. To seria krótkich filmów dokumentująca tworzenie filmu Deeper. To opowieść o przygodzie, potędze gór i freeridingu przez największe eF.

Dostępne w kategoriach

snow  |  snowboarding  |  sport

Jeremy Jones, Jonaven Moore, Travis Rice i Xavier De La Rue próbują wznieść freeriding na najwyższy, nieznany dotąd poziom.

Część pierwsza - Jeremy Jones Explains Deeper


Jeremy Jones opowiada o idei powstania filmu, którego produkcja trwała 2 lata.

Przez ostatnie 15 lat Jeremy Jones wystąpił w 45 filmach. Jak mówi, zawsze najfajniejsze było jeżdżenie w nowych miejscach, wyszukiwanie tych miejsc. Przez lata dawało mu to satysfakcję. Cztery lata temu zdał sobie sprawę, że odwiedza te same regiony, spotyka te same twarze i przestało to mu dawać taką radość jak wcześniej.

Uświadomiłem sobie, że potrzebuje czegoś więcej, głębszego poznania gór. Pragnąłem skupić się na jakości, a nie ilości zjazdów. Aby przygotować się na niedostępne stoki potrzeba wiele czasu. Zdałem sobie również sprawę, że do osiągnięcia swoich celów będę potrzebował odpowiednich ludzi więc muszę zebrać swoja ekipę. Wybraliśmy miejscówki do jeżdżenia w Wyoming, Kalifornii, Utah, British Columbia, na Alasce oraz w Alpach. Celem były takie miejsca, do których nikt nie dochodzi bo jest tam za daleko, takie miejsca, które będą tylko dla nas".

Deeper Unplugged - Jeremy Jones Psycho Pinner Coulior - Episode 2


W drugiej części Deeper Unplugged, Jeremy i jego załoga zmierzają ku południowym szczytom gór Sierra na nocną misję. Zamierzają zdobyć górę poprzecinaną pięknymi, prostymi wąwozami. „Wyprawy w wysokie góry wiążą się z całodniowym chodzeniem, obozowaniem i godzinami wspinaczki."
Kilka zjazdów oczywiście nie wystarcza Jerememu. Następnego dnia chce zdobyć, jak sam to nazywa Psycho Pinner - najwęższy, najbardziej niebezpieczny wąwóz.

The Gervasuti Couloir- Episode 3


W trzeciej części Jeremy Jones rusza do Europy na spotkanie z Xavierem De La Rue. We francuskich Alpach, załoga chce poćwiczyć wspinanie na linach. Chcą zacząć od mniejszych, wymagających mniej wysiłku stoków - wybrali wąwóz Gervasuti. Chcą też poćwiczyć komunikację, sprawdzić jak im się razem pracuje. Xavier dobrze się wspina. Jeremy stwierdza, że przyjemnie jest budzić się i robić rzeczy o których wcześniej nie marzyli - „to dopiero początek naszej wyprawy, ale moje oczekiwania już zostały przekroczone".

The Swiss Face - Episode 4


Czwarta część Deeper Unplugged to spotykanie Jeremy'ego z Xavierem De Le Rue w Bruson, w Szwajcarii. Ich planem jest zdobycie pionowej ściany we francuskich Alpach, nazywanej Szwajcarską Twarzą. Wspinają się całą noc, aby dotrzeć do wyznaczonej bazy o godzinie 5 rano i... reszta w filmie Deeper.

Into the Wild - Episode 5


Jeremy Jones, Travis Rice, Johan Olofsson, Jonaven Moore i Tom Burt zmierzają ku dzikim stronom Alaski. Mieli w planach znaleźć nowe tereny, a backcountry na Alasce miało zostać ich "domem" na kilka tygodni. Zobaczcie czy im się to udało.

Episode 6 - The Hut


W tej części załoga zmierza do La Fourche Hut, chaty w regionie Mont Blanc. Jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej wymagających miejsc w Europie - Xavier mówi, że jest to „dramatycznie trudne miejsce, mało kto tam przychodzi". Aby dotrzeć do chatki załoga musiała wspinać się na linach po skalistych, ostrych grzbietach. Zdobycie chatki jest pierwszą częścią misji. Załoga ma zamiar zmierzyć się z „twarzą" Blanche de Putrey. Jeremy mówi, że ciężko mu jest spać w chatce, myśląc o tych „bestiach", które są nad nimi...

Mountains Speak - Recco safety tips with Jeremy Jones


Wskazówki bezpieczeństwa

Jest takie powiedzenie: „Góry przemawiają, a mądry człowiek słucha".

Kiedy po raz pierwszy idę w nieznane tereny mam zawsze w głowie '5 czerwonych flag' - świeży śnieg, stabilność śniegu, zmiany temperatur, duże wiatry i aktywność lawin. Otwieram wszystkie moje zmysły na to co starają mi się powiedzieć góry".

Backing Down - Recco safety tips with Jeremy Jones


Jeśli chodzi o backcountry Jeremy Jones stara się trzymać powiedzenia: 'Żyj, aby jeździć następnego dnia'.

Terrain Selection - Recco Safety Tips with Jeremy Jones


W tej części Jeremy mówi, że wybranie odpowiedniego terenu to "Wszystko w górach". "Sękate" stoki muszą być wybierane z duża ostrożnością i rozsądkiem. Należy przyjrzeć się każdemu miejscu i mieć zawsze plan awaryjny. Dlatego też, Jeremy nie 'poleca' tzw. big bowl, czyli miejsc w kształcie głębokiego basenu. Zawsze trzeba mieć safe spoty, do których można podjechać, takie które się nie obsuną i tam można przeczekać ewentualne lawiny.

Jeremy Jones' Deeper - Sluff Management - Recco Safety tips with Jeremy Jones


To kolejne rady guru freeride'u na temat unikania lawin.


McConkey's - Episode 8


Kiedy jest paskudna pogoda backcountry jest naprawdę niebezpieczne. W tym czasie uregulowane rezorty pozostają jedynym miejscem, w którym możesz jeździć. Zła pogoda w Tahoe, spowodowała, że ekipa Deeper, przyjechała do Squaw, gdzie zdobyli szczyt Mcckonkkey's.

Ruby's Couloir - Episode 10


Jeremy Jones obserwował ten unikatowy wąwóz od kilku lat. Ostatecznie, on wraz z Cody Towsendem zdecydowali się go zdobyć. „To była zabawa!" jak twierdzi...

Glacier Bay, AK: The Storm - Episode 11


Ekipa Deepers Unplugged dołącza do załogi na Glacier Bay. Jak się okazało Alaska atakuje ich ogromnymi burzami śnieżnymi. Polarne namioty zostają powoli niszczone przez burzę, zasypuje ich śnieg. Pozostaje tylko czekać. Ryland Bell komentuje: „Śnieg jest wysoko u góry nad namiotami - i wszystko co słychać - to, to że pada coraz mocniej, jest coraz silniejszy."

Na koniec trailer filmu, którego światowa premiera dzisiaj w Kalifornii.Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • alik
  od:
  alik
  data
  10 września 2010, 21:49
  La Fourche Hut...


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj