FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Artykuły >  Nowy Jork bez wychodzenia z domu,...

Artykuły

Nowy Jork bez wychodzenia z domu, czyli wybieramy efektowny obraz do pokoju

Od:
Redakcja 
Data:
20 września 2017, 14:25
Komentarzy:
Skomentuj pierwszy!
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 0.00

Dostępne w kategoriach

„Mniej znaczy więcej” – ten słynny cytat znanego na całym świecie architekta Ludwiga Mies van der Rohe dotyczył kompozycji architektonicznej, jednak znakomicie pasuje do reguł jakie rządzą aranżacją wnętrza. Choć przepych i pełen dodatków pokój może nas kusić swoją atrakcyjnością, na dłuższą metę o wiele lepiej sprawdza się wyważony i oszczędny w wyrazie wystrój. Nie chcąc jednak, by przestrzeń sprawiała wrażenie pustej, warto postawić na jeden wyrazisty element – na przykład miejski obrazy na płótnie. Nowy Jork pełen szklanych wieżowców i mknących żółtych taksówek z pewnością Cię zachwyci!

Obraz panorama Obraz panorama
 

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim wnętrzu. Nie zawsze mamy jednak czas i ochotę na gruntowną metamorfozę i wywracanie wszystkiego do góry nogami. Jest jednak jeden bardzo szybki sposób na błyskawiczne odświeżenie aranżacji. To odpowiednio dobrany do wystroju obraz. Nowy Jork przedstawiający zapierającą dech w piersiach panoramę, spektakularną konstrukcję Mostu Brooklińskiego lub Statuę Wolności jest niezwykle atrakcyjną propozycją, na którą warto zwrócić uwagę. Każdy z nas bez trudu znajdzie kawałek wolnej ściany w salonie, sypialni czy przedpokoju, by wprowadzić nowy akcent dekoracyjny. Istotnym atutem takiej ozdoby jest to, że nie musimy niczego wcześniej przygotowywać – kupujemy obraz, wieszamy go w pokoju i gotowe! Montaż nie stanowi żadnego problemu. O wiele trudniejszym zadaniem będzie jednak wybór konkretnego wzoru spośród wielu urzekających propozycji.

Słynna metropolia jak z obrazka

Naszą podróż po interesujących wzorach zaczniemy dość nietypowo przywołując rysunkowe obrazy na płótnie. Nowy Jork w postaci kolorowej grafiki lub eleganckiego szkicu będzie interesującą alternatywą dla klasycznych zdjęć ukazujących znaną na całym świecie metropolię. Szukając dekoracji, która ożywi stonowany wystrój sięgnij po energetyczny wzór prezentujący słynne zabytki ze Statuą Wolności na czele w postaci barwnych brył zestawionych obok siebie. Jeśli jednak w Twoim pokoju dużo się dzieje wyraziste wnętrze możesz nieco uspokoić decydując się na jednobarwną panoramę lub monochromatyczny obraz. Nowy Jork – czarno-biały, a nie tryskający kolorami – będzie równie efektowną dekoracją, która całkowicie odmieni charakter dotychczasowego wystroju.

Obraz panorama Obraz panorama
 

redro.pl/obrazy/tematy/miasta/nowy-jork/

Wznieś się ponad miasto

Jeśli dysponujesz przestronnym salonem czy sypialnią, to rozważ wielkoformatowy obraz. Nowy Jork to miasto o gęstej, bardzo zróżnicowanej zabudowie, dlatego panorama wydaje się być doskonałym sposobem na zaprezentowanie tej metropolii. Jednak, by w pełni poczuć jej ogrom, nie wystarczy niewielkie zdjęcie zawieszone gdzieś pomiędzy szafkami, półkami i telewizorem. Znajdź najbardziej reprezentacyjną, niezagospodarowaną przestrzeń i wyeksponuj na niej swój obraz tak, by stał się główną dominantą aranżacji. Tak efektowna dekoracja nie lubi konkurencji, dlatego warto schować lub przewiesić inne obraz lub plakaty, jeśli znajdują się w pobliżu, by nic nie zakłócało nowojorskiego klimatu.

Tryptyk: kiedy jeden obraz to za mało

Alternatywą dla wielkoformatowego przedstawienia będzie zwielokrotniony obraz. Nowy Jork – czarno-biały tryptyk ukazujący najsłynniejsze miejsca tego miasta, to wyjątkowo interesujący sposób na urządzenie przestronnego metrażu. Choć w sklepach dostępne są gotowe kompozycje, zachęcamy, żeby  wykazać się pomysłowością i kreatywnością i samemu stworzyć unikalne zestawienie. Wybierz trzy zabytki, które najbardziej lubisz (może to być Statua wolności, Most Brookliński i Empire State Building) i wybierz takie same wymiary płócien, żeby całość jak najlepiej się prezentowała. W przypadku jasnego salonu czy sypialni możemy sobie także pozwolić na wyrazisty, ciemny obraz. Nowy Jork nocą to zachwycający wzór, który jeśli rozbijemy na trzy oddzielne przedstawienia, stanie się zapierającą dech w piersiach ozdobą.

Obraz panorama Obraz panorama
 

Gdy dzień zamienia się w noc

Nowy Jork prezentuje się zupełnie inaczej, gdy podziwiamy go podczas zachodu słońca. Czerwona kula oświetla wieżowce ciepłym, pomarańczowym światłem, ostre rysy budynków stają się bardziej miękkie, a gwarne miasto nabiera malowniczego, romantycznego wręcz charakteru. Takie wzory są wręcz wymarzone, by ozdobić nimi przytulną sypialnię wprowadzając odrobinę wielkomiejskiego szyku. Jeśli jednak nie masz natury romantyka, mamy dla Ciebie zupełnie inny obraz - Nowy Jork nocą. Gdy słońce schowa się już za horyzont, a metropolia rozbłyśnie milionem kolorowych lamp, reklam i samochodowych reflektorów, naszym oczom ukaże się miasto jak z bajki, od którego nie będziemy mogli oderwać wzroku.

Dotarliśmy do końca naszej podróży. Przedstawione propozycje to swego rodzaju drogowskazy, które pokazują, w jak spektakularny sposób możemy ozdobić wnętrze sięgając po jeden tylko element – obraz. Nowy Jork pełen jest jednak zachwycających miejsc, zaułków i budynków, dlatego warto samemu udać się na poszukiwania zapierających dech w piersiach wzorów, by stworzyć aranżację swoich marzeń.


Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj