FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Artykuły >  Zadbaj o swoje bezpieczeństwo –...

Artykuły

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – co warto wiedzieć o kaskach rowerowych i ochraniaczach

Od:
Redakcja 
Data:
22 marca 2019, 16:10
Komentarzy:
Skomentuj pierwszy!
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 0.00
Rowerzyści wykorzystują różne formy ochrony w celu zapewnienia sobie jak największego bezpieczeństwa w czasie jazdy. Zobacz, jakich zasad należy przestrzegać, poruszając się na co dzień jednośladem.

Dostępne w kategoriach

bmx  |  mtb  |  sport

Po pierwsze – pamiętaj o innych uczestnikach ruchu drogowego

W czasie jazdy rowerem musisz pamiętać o pieszych i kierowcach. Podobnie jak Ty – są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu. Nigdy nie wiesz, czy nagle zza zakrętu nie wyjedzie samochód lub na ścieżkę rowerową nie wybiegnie małe dziecko. Aby nie stwarzać niepotrzebnego zagrożenia, dostosuj prędkość swojej jazdy do warunków drogowych. Najlepiej jechać z taką prędkością, aby w razie potrzeby móc się bez problemu zatrzymać. Szczególnie mocno musisz być skoncentrowany, jeśli poruszasz się po jezdni. Najczęściej kierowcy nie są życzliwi dla rowerzystów, dlatego tak ważne jest, abyś miał oczy dookoła głowy. Z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym sygnalizuj wszystkie manewry. Kierowca nie jest w stanie przeczytać w Twoich myślach, że chcesz skręcić np. w prawo. Wyraźnie i stanowczo wyciągnij odpowiednią rękę tak, aby osoba jadąca za Tobą zarejestrowała, co planujesz zrobić. I pamiętaj – po żadnym pozorem nie jedź po chodniku. To miejsce przeznaczone dla pieszych, a za jazdę po nim możesz zostać ukarany karą pieniężną.

Po drugie – chroń głowę

Nie od dziś wiadomo, że kask rowerowy to najskuteczniejsza forma ochrony głowy. W sklepach ze sprzętem rowerowym dostępne są różne rodzaje kasków. Wybierz taki, który odpowiada preferowanemu przez Ciebie stylowi jazdy. Możesz zapoznać się z ofertą kasków rowerowych Adventure Sports – https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Sprzet-pl,Rower-pl,Kaski-rowerowe-pl. To produkty najwyższej jakości, które nie tylko ochronią Twoją głowę przed ewentualnymi urazami, ale także poprawią aerodynamikę. To ważne, zwłaszcza jeśli startujesz w zawodach sportowych.

Po trzecie – bądź widoczny

Jazda rowerem po zmroku w ciemnych ubraniach to najgorsze, co możesz zrobić. W takiej sytuacji nie narażasz na niebezpieczeństwo wyłącznie siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Każdy rower obowiązkowo powinien być wyposażony w dobrej jakości oświetlenie. Upewnij się, że jest ono przymocowane właściwie, aby nie odpadło w trakcie jazdy. Równie ważnymi elementami są odblaski – mogą to być najprostsze opaski odblaskowe. Jeśli jednak trenujesz regularnie i przez wiele godzin, zastanów się nad kupnem odblaskowej odzieży.

Po czwarte – dostosuj strój rowerowy do panującej pogody

Jeśli w okresie wiosenno-letnim korzystasz w krótkich rękawiczek rowerowych, na jesień i zimę wybierz produkty z długimi palcami. Takie rękawiczki skutecznie zabezpieczą Twoje dłonie przed marznącymi opadami śniegu czy deszczu. Równie pomocne nie tylko przy ochronie przed niekorzystną pogodą, ale również błotem czy nadmierną wilgocią, będą ochraniacze na buty rowerowe. Takie produkty wykonuje są najczęściej z wysokiej jakości oddychających materiałów, które skutecznie wentylują Twoje stopy i zapewniają im stały dopływ świeżego powietrza. Sprawdź ochraniacze na buty rowerowe dla kobiet i mężczyzn w uniwersalnym czarnym kolorze – https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Sprzet-pl,Ochraniacze-pl,Ochraniacze-na-buty-pl

Bezpieczeństwo na rowerze – o czym jeszcze należy pamiętać

 • Wyposaż swój rower w dzwonek, ale nie nadużywaj go podczas jazdy.
 • Przed rozpoczęciem sezonu rowerowego, oddaj swój sprzęt do przeglądu. Podobnie jak samochód, rower również należy sprawdzić przed użytkowaniem.
 • W kwestii alkoholu rowerzystów obowiązują identyczne zasady, co kierowców. Każda ilość trunku naraża na niebezpieczeństwo nie tylko Ciebie, ale także innych uczestników ruchu.
 • Jeśli jesteś kolarzem zawodowym, powinieneś pomyśleć o dodatkowej ochronie swojego ciała. Na pewno przyda Ci się ochraniacz na plecy. Produkty zabezpieczające Twój kręgosłup znajdziesz w sklepach z odzieżą i sprzętem rowerowym – https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Sprzet-pl,Ochraniacze-pl,Ochraniacze-na-plecy-pl.

Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj