FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Artykuły >  Rowery BMX marki Tabou - najlepsze...

Artykuły

Rowery BMX marki Tabou - najlepsze do freestyle'u

Od:
Redakcja 
Data:
29 marca 2019, 10:21
Komentarzy:
Skomentuj pierwszy!
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 0.00
BMX-y spośród popularnych typów rowerów zdecydowanie wyróżniają się budową, która umożliwia frywolny styl jazdy, ewolucje i pokonywanie przeszkód. Rower BMX to świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się wyróżnić z tłumu i przy tym mieć mnóstwo wrażeń podczas jazdy.

Dostępne w kategoriach

bmx  |  sport

Rower BMX – co to znaczy?

Nazwa BMX pochodzi od angielskich słów bicycle motocross lub bike motocross. Określenie to powstało w USA w latach 70-tych, jednocześnie dla roweru i kolarstwa. Jazdę wyczynową oraz akrobacje na rowerze BMX można uprawiać zarówno amatorsko, jak i zawodowo. W każdym większym mieście dostępne są tory ziemne pełne sztucznych przeszkód. Można także uczestniczyć w zawodach freestylowych i wykonywać przeróżne ewolucje na rampie. Niewątpliwie obrót w powietrzu o 360º czy przewrót do tyłu w powietrzu daje potężną dawkę adrenaliny.

Rowery BMX jakie proponuje polska marka Tabou (producent rowerów ze Szczytna) są przeznaczone dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z akrobacjami na rowerze. Co najważniejsze ich BMX-y są w przystępnej cenie, a jednocześnie producent gwarantują sprzęt najwyższej jakości. Warto poznać rowery BMX, które są do kupienia w najlepszych sklepach rowerowych w Polsce.

Rower BMX ma znacznie wytrzymalszą konstrukcję, a jednocześnie zdecydowanie lżejszą od innych rodzajów rowerów. Rama stalowa zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywania ewolucji, a jednocześnie pochłania znacznie lepiej drgania niż inne stopy metali.

Kolejna istotna rzecz to koła, które powinny mieć 20 cali oraz brak przerzutek. Natomiast opony mogą różnić się bieżnikiem w zależności do jakich ewolucji rower BMX będzie przeznaczony. Równie bardzo ważny element to pegi, czyli przedłużenie osi piasty tylnej lub przedniej. Jeśli chodzi o hamulce to w początkowej fazie są one niezbędne. To ze względu, żeby nauczyć się kontrolować rower, co ułatwi naukę różnych figur i akrobacji.

Dla początkującego rowerzysty wyczynowego najbardziej korzystna będzie kierownica wysoka i szeroka, ponieważ zapewnia stabilność. Co ważne jej kształt powinien ułatwić akrobacje, a także musi być ona wytrzymała i amortyzować część wstrząsów, aby chronić nadgarstki.

Rower BMX TABOU GRAVITY 1.0

Pierwszy z modeli marki Tabou to BMX Gravity 1.0, który jest dostępny w bardzo przestępnej cenie, zwłaszcza dla osób rozpoczynających przygodę z tymi rowerami. Przeznaczony jest głównie do tak zwanego flatlad’u, czyli wszystkich trików na rowerze jakie wykonuje się na płaskim terenie bez przeszkód – może być to parking lub boisko. Innymi słowy można ćwiczyć i wykonywać sztuczki dosłownie wszędzie. Nie mniej jednak należy dać sobie czas, aby opanować i nauczyć się tych trików, które wymagają dużo cierpliwości. Dlatego trzeba być wytrwałym i nie zniechęcać się.

Model BMX Tabou Gravity 1.0 wyposażony jest w grube pegi na tylnej osi piasty, które pozwalają na opieranie się stóp. Natomiast rotor znajdujący się z przodu umożliwia obracanie przedniego koła o 360 stopni. Ponadto rower BMX Tabou Gravity 1.0 posiada stalową ramę 10 cali oraz koła 20 cali na aluminiowych obręczach i aluminiowe piasty. Hamulec Caliper usytuowany zarówno z przodu jak i z tyłu to świetne rozwiązanie dla początkujących, ponieważ pozwola na lepszą kontrolę roweru. Rower BMX wyposażony jest również w większą korbę z zębatką 36T i wolnobieg 16T.

Rower BMX TABOU GRAVITY 2.0

Druga propozycja marki rowerowej Tabou jest przeznaczona dla tych, którzy wolą odważniejsze triki i ewolucje w powietrzu. Rower BMX Tabou Gravity 2.0 przeznaczony do jazdy przez przeszkody oraz do skoków. Nie posiada hamulców, pegów i rotora.

Rower BMX Tabou Gravity 2.0 wyposażony jest w inne siodło oraz mniejszą korbę z zębatką 25T i wolnobieg 9T. Poza tym ma stalową ramę 10 cali i koła o rozmiarze 20 cali na aluminiowych obręczach. Całość utrzymana w wyrazistych kolorach (czerń z dodatkiem niebieskiego lub czerwonego). Cena tego modelu jest bardzo przystępna i atrakcyjna dla każdego.

Jazda na rowerze BMX zapewnia mnóstwo pozytywnych emocji i adrenalinę. Warto spróbować!


Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj