FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  News >  B-Boy Thomaz i B-Girl Agt polskimi...

News

B-Boy Thomaz i B-Girl Agt polskimi mistrzami breakdance

Od:
Redakcja 
Data:
15 kwietnia 2019, 09:02
Komentarzy:
Skomentuj pierwszy!
Ocena:
Ocena 0.00
BĘDĄ REPREZENTOWAĆ POLSKĘ W INDIACH NA ŚWIATOWYCH MISTRZOSTWACH RED BULL BC ONE.

W ostatni weekend tancerze z całej Polski walczyli w Krakowie o tytuł najlepszego oraz bilet do Indii na międzynarodowe finały zawodów Red Bull BC One uznawanych za Mistrzostwa Świata breakdance. Po zaciętych walkach 1 na 1 w wypełnionym po brzegi Forum Wydarzeń, najlepszymi okazali się B-Boy Thomaz oraz B-Girl AGT.

Crew vs Crew Red Bull BC One Camp Poland 2019 Crew vs Crew Red Bull BC One Camp Poland 2019
Na cały weekend Kraków stał się taneczną stolicą Polski. Miłośnicy stylów tanecznych takich jak breaking, hip hop i popping nie mieli ani chwili wytchnienia. Warsztaty z międzynarodowej sławy nauczycielami, panele dyskusyjne oraz pojedynki 1 na 1 wypełniały program Red Bull BC One Camp Poland – trzydniowego święta tańca i kultury hip-hop.

B-Girls final battle Paulina vs AGT B-Girls final battle Paulina vs AGT
Pierwsze walki rozpoczęły się już w piątek, kiedy to odbyły się eliminacje bitew w kategoriach hip hop, popping oraz breaking crew vs crew. Ich zwycięzców poznaliśmy w sobotę podczas walk finałowych. W kategorii hip hop, niespodziewanie wygrał Gorzki z Poznania, pokonując tancerza młodego pokolenia Shimmy'ego. Wśród popperów najlepszy okazał się Elade Crew Kaczorex. Esencją wieczoru był finał crew vs crew. Na przeciw siebie stanęły ekipy Hajime No Owari oraz polsko-ukraińska kolaboracja - Unexpected. Po widowiskowej walce, to właśnie ta druga sięgnęła po trofeum. Drugiego dnia do rywalizacji dołączyły również B-Girls, które walczyły o miejsca w finale Red Bull BC One Cypher Poland.

Najbardziej wyczekiwane rywalizacje odbyły się w niedzielę. Tego dnia ponad 130 B-Boyów z całej Polski walczyło o udział w światowych eliminacjach, tzw. Las Chance Cypher, które odbędą się w Indiach i wyłonią ostatnich finalistów globalnego finału. Chwilę zaś przed finałem B-Boyów poznaliśmy wynik rywalizacji kobiet. Naprzeciw siebie stanęły Paulina i AGT, dla których nie było to pierwsze spotkanie. Rok temu znalazły się w finale i to ta pierwsza zdobyła trofeum. Po wyrównanej walce sędziowie wskazali na AGT, dzięki czemu to właśnie białostoczanka pojedzie do Bombaju reprezentować nasz kraj w walce z utalentowanymi B-Girls z całego świata. „Przez ostatnie miesiące starałam się dużo trenować. Wychodząc na decydującą walkę starałam się kontrolować swoje emocje i wtedy poczułam, że tak naprawdę wygrałam sama ze sobą. Byłam gotowa pokazać siebie. Po prostu zrobiłam swoją robotę” - podsumowuje tancerka.

W finałowej walce w kategorii mężczyzn zmierzyli się ze sobą B-Boy Thomaz z ekip Polskee Flavour i Rockafellaz oraz Nikita z Crate of Wax. Było to starcie na najwyższym poziomie. Ostatecznie zwycięzcą Red Bull BC One Cypher Poland został Thomaz! „Miałem w głowie tylko to, że wygram. Nie było łatwo, ponieważ musiałem pokonać naprawdę trudnych przeciwników”- przyznaje triumfator i dodaje - „Starałem się jednak przed wszystkim dobrze bawić.” Thomaz tym samym powtórzy swój sukces z 2016 r., kiedy to również zwyciężył Red Bull BC One Cypher Poland. B-Boy z Warszawy miał już również okazję walczyć na światowym finale w 2015 r., kiedy to otrzymał dziką kartę wprost na międzynarodowy ring.

Red Bull BC One Cypher Poland 2019 Red Bull BC One Cypher Poland 2019
Zmagania tancerzy oceniali doświadczeni sędziowie. Ze Stanów Zjednoczonych na zawody przyjechał specjalnie Poe One, który swoją wiedzą i charyzmą inspiruje wielu tancerzy na całym świecie. Hong 10 z Korei to dwukrotny zwycięzca światowego finału Red Bull BC One. W ekipie sędziowskiej nie zabrakło również Polaka – Bartazza, który reprezentuje starą szkołę breakingu i miał duży wpływ na rozwój tego tańca w naszym kraju.

Według Poe One'a obaj finaliści B-Boy'owej rozgrywki zasłużyli na zwycięstwo. „Ja osobiście pokazałem na Nikitę, pozostali sędziowie na Thomaza, ale oczywiście uważam, że Thomaz doskonale sobie poradzi w Indiach” - zaznacza. „Bardzo się cieszę, że B-Girls mają swoją kategorię na Red Bull BC One. Wskazałem na AGT ponieważ miała bardzo czyste sety co przełożyło się na lepszy występ” - podsumowuje kobiecy finał.

Poe One showcase na Red Bull BC One Cypher Poland 2019 Poe One showcase na Red Bull BC One Cypher Poland 2019
Zwycięzcy obu kategorii polecą w listopadzie do stolicy Indii, aby pokazać całemu światu swój styl i charakter oraz reprezentować Polskę na Red Bull BC One Last Chance Cypher, w którym stawką jest miejsce w światowym finale tych najbardziej prestiżowych zawodów brakdance na świecie.

Red Bull BC One Camp Poland 2019

12 - 14 kwietnia 2019

Forum Wydarzeń, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków

www.redbull.pl/bcone

Facebook

#RedBullBCOne


Powiązania

Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj