FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Wywiady >  Kasia Rusin - riderka z prawdziwą...

Wywiady

Kasia Rusin - riderka z prawdziwą pasją

Od:
marylka 
Data:
23 września 2010, 16:05
Komentarzy:
1
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 5.00
Kasia Rusin aka Gumka za namową rodzeństwa rozpoczęła swoją snowboardową przygodę. Dzisiaj jest już znana i odnosi duże sukcesy.

Dostępne w kategoriach

snow  |  snowboarding  |  sport

Frs: Cześć Kasia! Powiedz nam kilka słów o sobie.

K: Cześć wszystkim! Nazywam się Kasia Rusin. Mam 16 lat i mieszkam w Krakowie. Interesuję się fotografią, lubię skoki na bungy i ludzi z pasją:).

Kasia Rusin Kasia Rusin

Frs: Kiedy zaczęłaś jeździć na snowboardzie? Wzięłaś przykład ze swojej siostry Agnieszki? Czy jeździłaś na początku na nartach?

K: Zaczynałam od nart, lecz po czasie - za namową siostry i brata - przeniosłam się na snowboard i od tamtego czasu jeżdżę już tylko na desce!

Frs: Zdążyłaś już sporo osiągnąć, opowiedz nam o swoich startach w zawodach.

K: Moim największym osiągnięciem minionego sezonu było to, że zdałam sobie sprawę z tego jak mało umiem, jak wiele jest przede mną pracy i treningów. Jeżdżę, bo to kocham i z tym wiąże swoją przyszłość, a starty w zawodach to świetna okazja by poznawać nowych ludzi:). Bardzo lubię zawody Nikity, bo panuje tam super atmosfera i całe zawody to czysta zabawa.

Frs: Czy bardzo denerwujesz się przed startami, czy jest to dla Ciebie czysta przyjemność?

K: Przed większymi zawodami zawsze jest chwila nerwów, ale ogólnie staram się podchodzić do tego wszystkiego z dystansem i po prostu się dobrze bawić - dlatego na przykład podczas jazdy prawie zawsze śpiewam:).

Frs: Gdzie i z kim zazwyczaj trenujesz?

K: Od kilku lat trenuję z Iwoną Kotułą i Maćkiem Ostrowskim (nowy klub sportowy Ski Test Kraków) i to oni nauczyli mnie wszystkiego co teraz umiem , za co baaaardzo im dziękuję i mam nadzieję, że będę mogła z nimi pracować jak najdłużej. Od roku jeżdżę też z Kadrą Narodową pod opieką Iwony i Fabra. W Krakowie ćwiczę 'na sucho', a raz w miesiącu mam wyjazd na zawody i treningi. Latem udało mi się też załapać na Red Bull Performance Camp w Nowej Zelandii, co było dla mnie ogromnym przeżyciem i wiele się dzięki temu wyjazdowi nauczyłam - thanks Red Bull!:) Za moje nowe podejście do deski dziękuję Piotrkowi i Klaudii, trochę nieświadomie, ale dużo dla mnie zrobili.

Frs: Jaki jest twój ulubiony trik?

K: Jako że jestem wielbicielką wysokich lotów i wolnych, a dopracowanych, stylowych rotacji, to myślę, że bs1 na duuuuużej skoczni!

Kasia Rusin Kasia Rusin

Frs: Czy lubisz freeride, czy to tylko dla „staruchów"?

K: Uwielbiam freeride, co prawda nie mam za dużo okazji by pojeździć w puchu, ale zawsze sprawia mi to ogromną radość i wiem, że nie tylko mi, ale też wielu innym młodym riderom, także zdecydowanie nie jest to tylko dla "staruchów"!

Frs: Jaka jest twoja ulubiona miejscówka w Polsce i za granicą?

K: Do tej pory było to Les2Alpes i Białka Tatrzańska, ale po tym sezonie będzie to Snowpark w Nowej Zelandii, Livigno, pipe w Zermatt i Czarna Góra.

Frs: Jakie szanse, twoim zdaniem, ma dzisiejsza młodzież uprawiająca takie sporty jak snowboard na wybicie się i zdobycie sponsorów? Jaka jest twoja historia sponsoringu?

K: Nie ukrywam, że w Polsce jest bardzo trudno, żeby się wybić i zaistnieć - mi osobiście bardzo pomógł Marek Doniec, dzięki którego wsparciu jeżdżę już od 2 lat w teamie Salomona, który jest moim zdaniem najlepszym sponsorem jakiego można mieć w Polsce. Są tam ludzie, którzy na prawdę podchodzą do tego profesjonalnie.
Młodym talentom szukającym sponsora polecam robić dużo zdjęć i filmów ze stoku i jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć!

Kasia Rusin Kasia Rusin

Frs: Jak oceniasz poziom damskiego snowboardingu w Polsce? Jak radzą sobie pozostałe rajderki? Czy uważasz, że w Polsce jest wystarczająca ilość zawodów, na których mogą pokazać się młode dziewczyny? Z kim jeździsz z Polski?

K: Bardzo żałuję, że nie udało się z Fdk w zeszłym sezonie, bo jest to jedyna taka impreza, na której pojawiają się dziewczyny z całej Pl, żeby razem pobawić się na stoku (i po stoku :P) i przy okazji zgarnąć trochę ciuchów z Femi. Poza tym jest jeszcze Nikita Chickita, Roxy Chicken Jam i Sista Sessions, ale niestety nie ma tego dużo...
Poziom damskiego snowboardingu w Polsce? Hmm... podnosi się! :) Jeszcze dużo nam brakuje, ale jest coraz więcej dziewczyn, które chcą - a to jest podstawa!
Ja jeżdżę z wielooooma osobami, ale moi ulubieńcy to Klaudia Medlova i paru chłopaków ze Słowenii i Austrii. Z Polski lubię pojeździć z moimi klubowymi znajomymi (tu np. z Anitą Mączką, czy Tomkiem Wolakiem), ale też z Dianą Sadłowski, Tomkiem Sadłowskim, siostrą i PJem.

Frs: Czyli znasz Klaudię Medlovą...

K: Tak, znam Klaudię. Miałam okazję ją poznać na Nikita Chickita Contest dwa lata temu, po czym straciłyśmy kontakt. Aż tu nagle spotkałyśmy się na końcu świata - w Nowej Zelandii - i od tej pory jesteśmy w stałym kontakcie i planujemy nasz następny wspólny wypad na deskę. Klaudia jest osobą, z którą świetnie mi się jeździ, bo ona niczego się nie boi, kocha rotacje przez głowę (które mnie przerażają) i jest tak wesołą, skromną dziewczyną z zajawką, że po prostu uwielbiam z nią jeździć! Dodatkowo uczymy i motywujemy się nawzajem:)

Kasia Rusin Kasia Rusin

Frs: Jakie są Twoja plany na przyszłość? Olimpiada?

K: Olimpiada, XGames... co będzie to będzie - zobaczymy!

Frs: Co robisz poza snowobardingiem?

K: Rysuję, robię zdjęcia i składam filmy. Dużo podróżuję (nie tylko na snowboard), poza tym lubię jogging i akrobatykę.

Frs: Jakie lubisz miejsca w Krakowie?

K: Lubię Bambusa, park Jordana, Kliny, salę gimnastyczna na Wiśle, Floriańską... dużo by wymieniać.

Frs: Czy Kinga Rusin to twoja rodzina?;)

K: Z tego co wiem to nie :P

Frs: Dziękujemy za wywiad i życzymy powodzenia!
K: Dzięki!

Więcej o siostrach Rusin


Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • bushman
  od:
  bushman
  data
  23 września 2010, 22:11
  mistrz! mega daje radę dziołcha! powodzenia!!!


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj