FREESTYLE.pl - logo
Najedź tu i zaloguj się do Freestyle.pl

Reklama Jak zamówić?
Tu jesteś: FreeStyle >  Wywiady >  Pół miliona narciarzy w Szczyrku...

Wywiady

Pół miliona narciarzy w Szczyrku (wywiad z Bohusem Hlavatym)

Od:
Redakcja 
Data:
15 stycznia 2018, 14:52
Komentarzy:
Skomentuj pierwszy!
Kategorie:
kategorie
Ocena:
Ocena 0.00

Dostępne w kategoriach

Nawet do pół miliona nowych amatorów sportów zimowych spodziewają się Słowacy z Tatry Monuntain Resorts w Szczyrku w roku 2019. Zainwestujemy ponad 260 mln złotych w ciągu najbliższych dwóch - trzech lat, zbudujemy ośrodek, który nie będzie miał sobie równych w Polsce. Dynamiczne ceny skipassu, nowoczesny system naśnieżania, 40 km tras i 6 nowoczesnych kolei linowych, tym będzie się wyróżniał Szczyrkowski Ośrodek Narciarski – powiedział nam Bohus Hlavaty prezes zarządu TMR.

„W Szczyrku ruszyły prace przygotowawcze nad budową Ośrodka Narciarskiego 360°. Mowa o nowym rodzaju resortu, który będzie działać przez cały rok, oferując różne wydarzenia, imprezy i eventy, dedykowane zarówno narciarzom początkującym, osobom zaawansowanym, które chcą doskonalić swoją jazdę na nartach jak i łowcom ekstremalnych przygód a także rodzinom z dziećmi. Na gości czekać będą doskonałe warunki techniczne, czyli poszerzone, i odpowiednio dośnieżone trasy na różnych poziomach w tym i do jazdy nocnej oraz profesjonalne szkoły narciarskie. Latem na amatorów biegania, wycieczek rowerowych oraz downhill’u również czeka odpowiednio przegotowana infrastruktura i doskonałe warunki naturalne, które rozpoczynają się na Pilsku, w okolicach Klimczoka a kończą na paśmie Skrzycznego” – opowiada Bohus Hlavaty.

Małe Skrzyczne - etap II Małe Skrzyczne - etap II
Wszystko to sprawi że ośrodek będzie tętnił życiem przez cały rok a skala planowanych i już realizowanych inwestycji umożliwi zwiększenie zatrudnienia. Julius Vinter – dyrektor generalny na Polskę (TMR) szacują, że w najbliższych latach w samych Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim pojawi się ok. 200 nowych miejsc pracy  (w TMR i u podwykonawców spółki), 500 miejsc pracy u partnerów ośrodka oraz kilka tysięcy w samym regionie, które będą wygenerowane przez właścicieli całej infrastruktury towarzyszącej (hotele, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu sportowego, inne centra usług itp.). Całość infrastruktury hotelowej i gastronomicznej będzie oczywiście znajdować się w rękach Polaków, którzy będą ją na bieżąco dostosowali do zapotrzebowania i klientów.

„Szczyrk czeka także rewolucja w zakresie polityki cenowej ceny skipass’ów na wzór ofert w booking.com czy rezerwacji biletów lotniczych. Oznacza to, że codziennie jest możliwa inna cena na skipass’y, wyższa gdy w ośrodku jest dużo narciarzy i snowboardzistów, niższa gdy mniej osób szusuje po stokach. Będzie to pierwsze europejskie wdrożenie dynamicznych cen za skipassy” – chwali się Bohus Hlavaty.

„Zakładamy, że narciarze będą się o tym dowiadywać bezpośrednio za pomocą aplikacji GoPass, która codziennie będzie informować o warunkach śniegowych i cenach skipass’ów. W ten sposób mogą podejmować nawet spontaniczne decyzje o wizycie w Szczyrku, nie obawiając się złej pogody i wysokich cen” – dodaje Hlavaty.

Solisko Solisko
Szacujemy, że liczba mieszkańców regionu śląskiego i okolic, jest podobna do liczby mieszkańców na Słowacji, gdzie w tej chwili jeździ od 16 do 18 proc. osób na nartach i snowboardzie. Zakładamy, długofalowo, że w regionie w którym działamy, podobna skala Polaków zacznie również jeździć na nartach. Czyli w sezonie 2019/2020, gdy skończymy inwestycje, w Szczyrku może pojawić się nawet 0,5 mln narciarzy. Zakładamy, że wiele osób będzie właśnie tutaj zaczynało swoją narciarską przygodę, a potem zaczną eksplorować wszystkie góry w Europie czy na całym świecie. Podobny trend zaobserwowaliśmy na Słowacji, gdzie po zainwestowaniu np. w Jasną, co roku liczba amatorów białego szaleństwa rosła o ok. 20 proc.


Powiązania

Udostępnij


wykop śledzik grono

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!


Najnowsze  

Podobne  


Blogi  

Co się dzieje na Freestyle'u  

Nasi partnerzy

 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
 • Kamuflage
 • Streeters
 • NoveKino Praha
ukryj